Registrace hosta Přihlášení

Dotace Dešťovka 2019 - získejte dotaci na využití dešťové vody

I v letošním roce trápí celé Česko velké sucha. Za účelem snižování spotřeby pitné vody a šetrného hospodaření začalo Ministerstvo životního prostředí už před nějakou dobou podporovat domácnosti, které chtějí ve větší míře využívat dešťovou vodu. I v roce 2019 tak můžete požádat o dotaci Dešťovka, která snižuje náklady na pořízení a výstavbu zařízení pro využívání dešťové vody. Jak o dotaci Dešťovka 2019 zažádat a na co vše ji můžete využít?

Využijte dešťovou vodu a snižte spotřebu pitné vody

Zařízení pro zachycování dešťové vody mají za úkol snížit spotřebu pitné vody. Díky kvalitnímu zařízení na odchyt dešťové vody se budete postupně zásobovat i vodou z přívalových dešťů. Čím větší retenční nádrže pořídíte, tím větší množství vody budete moci následně využívat. Proč na zalévání zahrady, mytí auta či splachování toalety používat drahou pitnou vodu?

Buďte šetrní k životnímu prostředí a začněte používat dešťovou vodu. Odměnou vám budou výrazné úspory za vodu. I když pořizovací náklady na zařízení pro odchyt vody nejsou nejnižší, díky dotaci se vám doba návratnosti investice zkrátí. Neváhejte a o dotaci Dešťovka 2019 zažádejte, dokud jsou žádosti ještě přijímány. Jakmile bude celková částka vyčerpána, dotaci již nebude možné získat.

dešťová voda - diagram systém retenčních nádrží

Na co vše čerpat dotaci Dešťovka 2019

Dotaci Dešťovka 2019 lze čerpat na zařízení, která slouží k zachycení dešťové vody. Dotace je však rozdělena do tří základních kategorií podle rozsahu zařízení a způsobů využití, kde se liší i výše příspěvků.

Akumulace srážkové vody pro zalévání zahrady

Chcete-li zachycenou dešťovou vodu využívat pro zalévání zahrady, Ministerstvo životního prostředí vám může schválit dotaci ve výši až 20 tisíc Kč + 3500 Kč za každý m3 retenční nádrže (max. 50 % způsobilých výdajů). Čím větší nádrž pro uchování dešťové vody budete pořizovat, tím vyšší dotaci dostanete. Tato dotace je určena pro stávající domy na celém území ČR. Rozvod srážkové vody nesmí být přímo propojen s rozvodem pitné vody, aby se zabránilo kontaminaci veřejného vodovodu.

Akumulace srážkové vody pro zalévání a splachování

Pokud byste chtěli dešťovou vodu využívat nejen pro zalévání, ale také splachování toalety, máte nárok na vyšší dotaci. Ministerstvo vám v takovém případě schválí dotaci ve výši až 30 tisíc Kč + 3500 Kč za každý m3 retenční nádrže (max. 50 % způsobilých výdajů). Tento typ dotace je určen jak pro stávající domy, tak novostavby.

Využití přečištěné odpadní vody a srážkové vody

Největší výši dotace dostanete v případě, máte-li v plánu pořídit moderní systém pro čištění odpadních vod v kombinaci se srážkovou vodou. Použitá voda z koupelny či kuchyně tak bude filtračním systémem pročištěna a dále využívána pro zalévání či splachování. Systém je vybaven řídící jednotkou, která umožňuje snadné přepínání mezi vodou z čističky a retenčních nádrží pro zachycení dešťové vody.

Z dotace Dešťovka 2019 můžete získat až 60 tisíc Kč při kombinaci se srážkovou vodou nebo 45 tisíc Kč jen v případě pořízení čistírny vody. Dále dostanete 3500 Kč/m3 nádrže, a navíc i příspěvek ve výši 10 tisíc Kč na projektovou přípravu. I v tomto případě bude výše dotace maximálně 50 % způsobilých výdajů.

Jak zažádat o dotaci Dešťovka 2019

dotace dešťovka 2019

Na podání žádosti o dotaci Dešťovka 2019 stále není pozdě. Podání žádosti je vcelku jednoduché. Stačí si na internetových stránkách projektu najít elektronický formulář, prostřednictvím kterého o dotaci zažádáte online. Na tomto webu navíc naleznete i vzory všech potřebných dokumentů. Po odeslání online formuláře musíte na jakékoliv pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR doložit žádost s jednoduchým odborným posudkem, a to do 30 dnů.

Zájem o využití dešťové vody stoupá i díky stále většímu suchu, které sužuje celou Evropu. Pořízení technologií pro záchyt dešťové vody zbytečně neodkládejte, mohlo by se stát, že byste příležitost o získání dotace zbytečně propásli.

Smart Home a trendy při regulaci vytápění

S přibývajícími technologiemi rostou i možnosti v oblasti dálkového ovládání domácností. Zatímco před několika lety byly Smart Home systémy jen výsadou osvícených domácností, které si mohly dovolit investovat do automatizace nemalé finanční prostředky, dnes jsou bezdrátové technologie dostupné i… Celý článek

Firmy

Aktuální informace o firmách a službách ze všech regionů České republiky

více než 78 699 firem
Najít firmu

Poptávky

Poptávky z ČR a celého světa a veřejné zakázky z ČR a SR.

přesně 15 poptávek
Poptávky

Zboží

Navštivte nákupní galerii zboží a výrobků našich klientů.

více než 2 868 položek
Najít zboží