Registrace hosta Přihlášení

AKINU CZ s.r.o.

Všechno zboží

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g

cena:
120
Chci koupit
Máte doma parťačku v očekávání? Nebo čerstvé psí miminko? V obou případech se vybavte vhodným doplňkem stravy - vápníkem. Ten podporuje kosterní vývoj štěňat.

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g: Klíčový doplněk stravy pro štěňata a březí a kojící feny

Vápník je zcela nepostradatelným prvkem pro správný kosterní vývoj a celkovou funkci metabolismu štěněte i dospělého psa. Stejně nepostradatelný je také pro březí feny při vývoji plodu a poté i během laktace. Organická forma tohoto přírodního vápníku má vstřebatelnost okolo 80 %. Běžně dostupný krmný anorganický vápenec má využití jen 30 - 40 % dle jemnosti mletí.

Proč je důležité podávat vápník březím a kojícím fenám?

U fen je nutné přidávat doplňky stravy s obsahem vápníku v době březosti a následně i laktace. Hypokalcemická krize neboli kriticky snížené množství vápníku hrozí hlavně u březích a kojících fen, které vydávají mnoho vápníku na kostry svých plodů a potom na mléko pro výživu štěňat. Potřeba vápníku je tak vysoká, že klasické krmivo a především BARF strava bez přidávání doplňků stravy nepokrývá vysokou potřebu vápníku.

Kritický nedostatek vápníku se projevuje nejčastěji u fen malých plemen - jorkšír, pudl, bišonek, jezevčík, atd. U těchto plemen se projeví akutní nedostatek vápníku velmi rychle a jde pak už jen o minuty max. hodiny, kdy jde psíkovi o život a mohl by bez okamžité pomoci zahynout. Proto je nutné podávat vápník v dostatečném množství pravidelně a preventivně. Pokud se hypokalcemie stejně projeví, je třeba urychleně vše řešit u veterináře nitrožilní aplikací vápníku. Fena před porodem potřebuje 2x více vápníku a po porodu při kojení, hlavně většího počtu štěňat, až 5x více.

Proč je vápník důležitý pro štěňata?

Vápník u štěňat je velmi důležitý během jejich růstu a vývoje kostry, zubů a šlach. Dlouhodobý nedostatek vápníku u štěněte může vést ke špatnému růstu a způsobit pohybové problémy. Např. křivice - problém pohybové soustavy způsobený nedostatkem vápníku a vitamínu D - se podle všeho projevuje hlavně u větších plemen. Tam však mohou být skutečnou příčinou deformace jiné problémy, v dnešní době např. překrmování proteiny.

Potřebují vápník i dospělí psi?

Vápník pro dospělé psy by měl tvořit ideálně 1,5 -2,5 % obsahu krmiva, což kvalitní suché krmivo (granule) bez problému pokryje. Velmi důležité však je, v jaké formě se vápník v daném krmivu vyskytuje, protože od toho se odvíjí jeho vstřebatelnost. Ideálním zdrojem vápníku jsou jeho organické formy - např. vaječné skořápky, produkty moře nebo citráty - vazby na organické kyseliny.

Vhodné pro: psy

Dávkování:
Doplněk stravy vždy zamíchejte do vlhké masové směsi, do konzervy, k přílohám nebo do granulí.


Čajová lžička = 2 g

Pro kojící feny:
při 4 štěňatech = dávka dvojnásobná
při 4 – 6 štěňatech = dávka trojnásobná
při víc než 6 štěňatech = dávka čtyřnásobná

Složení: vápník z mořské řasy Lithothamnion sp

Víte, že:
snažit se psovi doplňovat vápník například tvarohem mu může naopak uškodit? Tvaroh je pro něj špatně stravitelný a obsahuje hodně fosforu, který se vylučuje z těla pouze ve vazbě s vápníkem, takže pak tělu naopak vápník ubírá.

zpět na zboží

Další zboží